Teisinė pagalba

TEISINĖ PAGALBA KARANTINO LAIKOTARPIU

 

2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo" 3.2.1 punktu nustatyta, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Atsižvelgdama į tai, vykdant valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo funkciją karantino laikotarpiu, Kretingos rajono savivaldybės administracija pirminės teisinės pagalbos teikimą organizuoja nuotoliniu būdu.

Teisinė informacija ir teisinės konsultacijos gyventojams teikiamos el. paštu daiva [dot] vaikeniene [at] kretinga [dot] lt arba telefonu 8 445 51618.

Jeigu dokumentas rengiamas valstybės ir (ar) savivaldybių institucijoms ar būtina surašyti prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą, prašytume įvertinti, ar tokio dokumento parengimas karantino metu yra būtinas (ar dokumento neparengimas ir nepateikimas Jums sukels teisines pasekmes).

Jeigu dokumentą parengti būtina, pagalba bus suteikta nuotoliniu būdu (dokumentas bus parengiamas ir siunčiamas pareiškėjui el. paštu), o pagalba pildant prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą pareiškėjams teikiama aukščiau  nurodytu telefonu ar el. paštu.

Tikimės Jūsų supratingumo.
 

 

Nemokama teisinė pagalba

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimo įstatymu, Kretingos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad asmenys, pageidaujantys gauti vienos valandos nemokamą pirminę teisinę pagalbą, gali kreiptis adresu: Savanorių g. 29A, Kretingos m., I aukštas, 111 kabinetas, tel. (8 445) 51 618, el. p. daiva [dot] vaikeniene [at] kretinga [dot] lt darbo valandomis. Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

Kretingos rajono savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą arba kurių faktinė gyvenamoji vieta yra Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą.

 

Pirminė teisinė pagalba

Pirminė teisinė pagalba tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas; patarimai dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimas.

Teisinė pagalba yra nemokama finansuojama iš valstybės biudžeto.

Konsultacijos teikiamos pateikus asmens dokumentą.

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje http://vgtpt.lrv.lt/.

 

Antrinė teisinė pagalba

Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Antrinę teisinę pagalbą asmenys gauna tik tuomet, jei jų turtas ir metinės pajamos neviršija Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygių teisinei pagalbai gauti pagal LR Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymą. Įstatyme yra nurodyta grupė asmenų, kuriems antrinė teisinė pagalba teikiama, neatsižvelgiant į jų turtą ir pajamas. Tai nukentėjusieji dėl nusikaltimų atsiradusios žalos atlyginimo bylose, asmenys, gaunantys socialinę pašalpą arba jei jie yra valstybės išlaikomi stacionariose globos įstaigose ir kai kurie kiti.

Antrinė teisinė pagalba teikiama Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Klaipėdos skyriuje (VGTP tarnybos Klaipėdos skyriuje), Vilties g. 10, LT-92231 Klaipėda, Tel. 8 700 00 191, Faks. 8 700 35 007, El. paštas klaipedosskyrius [at] vgtpt [dot] lt

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje http://vgtpt.lrv.lt/.

 

Dokumentai

Dėl teisinės pagalbos karantino laikotarpiu

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymu, Kretingos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad asmenims teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba.  Išsamiau »

Nemokama teisinė pagalba Darbėnų seniūnijoje

Kretingos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad, siekiant užtikrinti administracinių paslaugų prieinamumą rajono gyventojams, 2020 m. rugsėjo 11 d. nuo 10 val. iki 14 val. organizuojamas asmenų, pageidaujančių gauti nemokamą pirminę teisinę pagalbą, priėmimas Darbėnų seniūnijoje, adresu Skuodo g. 4, Darbėnai, Kretingos r.  Išsamiau »

Privalomoji mediacija

Privalomoji mediacija – mediacija, kuria įstatymų nustatytais atvejais privaloma pasinaudoti prieš kreipiantis į teismą dėl ginčo sprendimo.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo (toliau – Mediacijos įstatymas) pataisos, numatančios privalomąją mediaciją šeimos ginčuose.  Išsamiau »

Gyventojams teikiama nemokama teisinė pagalba

Kretingos rajono savivaldybės administracija pirminę teisinę pagalbą gyventojams teikia ne vienerius metus. Per mėnesį ja vidutiniškai pasinaudoja apie septyniasdešimt asmenų.  Išsamiau »

VGTPT kviečia registruotis psichologus, norinčius padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba vykdo psichologų, norinčių dalyvauti vaikų ar kitų pažeidžiamų asmenų apklausose baudžiamajame procese, registravimą.  Išsamiau »

Žmogus su negalia? Padėkime jam ginti savo teises

Kaip padėti ginti savo teises žmonėms, kurie turi itin sunkią fizinę negalią ir net nesikelia iš lovos, ar teikiama valstybės teisinė pagalba gali padėti prisiteisti išlaikymo išlaidas iš emigravusių vaikų ir giminaičių, ar po darbe įvykusios nelaimės neįgaliu tapęs žmogus sulauktų pagalbos bylinėtis su darbdaviu? Šie ir daugybė kitų klausimų žmonėms labai aktualūs, todėl praeitos savaitės pabaigoje Vilniuje surengtame Lietuvos žmonių su negalia sąjungos forume vienas iš programos klausimų buvo skirtas būtent valstybės garantuojamos teisinės pagalbos temai, kurią pristatė Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktorė dr. Anželika Banevičienė.  Išsamiau »

Valstybės garantuojama teisinė pagalba – senjorams

Pagalba prisiteisiant išlaikymą iš užsienyje gyvenančių artimųjų, įvairiausių dokumentų, susijusių su turto atidalinimu ir įteisinimu tvarkymas, dokumentų sutvarkymo senaties terminų atnaujinimo problemų sprendimas, pensijų perskaičiavimas – tai tik keletas atvejų, dėl kurių senjorai dažniausiai kreipiasi pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą ir prašo advokato paslaugų.  Išsamiau »

Susitaikyk iki teismo – mažiau nervų ir išlaidų

Teisingumo ministerijoje vykusiame konkurse atrinkus 19 mediatorių žalia šviesa degama neteisminiam taikinamajam tarpininkavimui (mediacijai). Tikimasi, kad šis būdas populiarės ir civilinį ginčą žmonės stengsis išspręsti be teismo, pasinaudoję mediatoriaus pagalba.  Išsamiau »

Teisinė pagalba: advokatą galima pasirinkti

Pernai valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugomis, kuomet buvo suteiktos advokato paslaugos, pasinaudota per 41,5 tūkst. atvejų (įskaitant ir advokato atstovavimą baudžiamosiose bylose), iš jų daugiau kaip 16 tūkst. pareiškėjų patys kreipėsi pagalbos. Šiuo metu Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba visoje Lietuvoje yra sudariusi sutartis su 65 advokatais, kurie nuolat teikia paslaugas valstybės garantuojamą teisinę pagalbą gavusiems žmonėms bei su 459 advokatais, kurie valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą teikia prireikus.  Išsamiau »

Teisinė pagalba – dar didesniam gyventojų ratui

Šiemet pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba galės dar daugiau mažas pajamas gaunančių Lietuvos gyventojų – nuo sausio pradžios padidintas pajamų ir turto lygis teisinei pagalbai gauti.  Išsamiau »

Surinktas turinys